استفاده استاندارد از برچسب ها در وردپرس

اگر وردپرسی باشید حتما می‌دانید که برچسب‌ ها در وردپرس چه نقشی دارند و با کمک آن‌ها چه کاری می‌توان انجام داد. در واقع برچسب یا تگ یک راهنما برای یافتن مطالب مرتبط است. اما یک اشتباه رایج بین کاربران است که می‌گوید هر چه از برچسب‌ها بیشتر استفاده کنید، بهتر است! آیا اینطور فکر می‌کنید؟ باید به شما بگویم که استفاده از برچسب‌های بیش از حد نه تنها تاثیر مثبتی ندارد بلکه باعث اثرات منفی بر روی سایت شما نیز می‌شود. چه جالب! بعضی از ما تا همین دیروز فکر می‌کردیم هر چقدر از برچسب‌ها استفاده کنیم، بهتر است.
پیشنهاد می‌کنم برای استفاده مطلوب از تگ‌ها حتما مقاله امروزمان را مطالعه کنید.

برچسب‌ ها در وردپرس

برچسب‌ ها در وردپرس

در قدم اول بهتر است در مورد برچسب‌ها اطلاعات کاملی بدست آوریم. برچسب یا تگ عاملی است که باعث مسیریابی می‌شود. یعنی چه؟ یعنی به کاربران امکان یافتن بهتر مطالب سایت را می‌دهد. این ارتباط هم مسلما باید بین مطالبی که در یک دسته جای دارند و مرتبط هستند برقرار شود. یعنی اگر روی یک برچسبی کلیک می‌کنید و در صفحه مورد نظر تنها یک پست مشاهده می‌کنید، یعنی برچسب اشتباهی را استفاده کرده‌اید زیرا در آن صفحه هیچ‌گونه مطلب مرتبطی یافت نمی‌شود. با یک مثال مسئله را واضح‌تر می‌کنیم…

فرض کنید مطلبی با عنوان “ساخت فرم تماس در وردپرس” داریم. حال می‌خواهیم برچسبی را برای آن انتخاب کنیم؛ مسلما اول باید ببینیم در مورد ساخت فرم تماس چه مقالاتی در سایت موجود است. طبق همان تگی را انتخاب می‌کنیم که به مقالات پیشین و هم‌موضوع داده بودیم. زمانی که روی تگ مربوطه کلیک می‌شود تمامی برچسب‌ ها در وردپرس که مرتبط بودند در یک صفحه مجزا با پست موردنظر نمایان می‌شوند.

استفاده از برچسب‌ها ضروریست؟

نظر شما چیست؟ آیا استفاده از برچسب‌ ها در وردپرس یا هر نوع سایت دیگری ضرورت دارد؟ بله ضروری و بسیار مفید است. هم برای کاربران مفید است و هم بر سئوی سایت شما تاثیرگذار! در وردپرس افزونه‌هایی برای برچسب‌گذاری اتوماتیک نیز وجود دارد که برخی گزینه‌های مفیدی هستند.

برچسب‌ها چه تاثیری بر حضور کاربران دارند؟

write tag- برچسب‌ ها در وردپرس

همان‌طور که در سطرهای ابتدایی هم گفتیم، برچسب‌ها باعث نشان دادن مسیرهای کاربری می‌شود و با کمک برچسب‌ ها در وردپرس، کاربران مطالب شما را راحت‌تر می‌یابند. زمانی که کاربر در سایت شما احساس راحتی کند و در آن ماندگار شود، امتیاز مثبتی برایتان محسوب می‌شود.

برچسب‌ها در سئوی سایت چه تاثیری دارند؟

حتما متوجه شده‌اید که برچسب‌ها صفحه‌ای مجزا را برای خود می‌سازند. هر صفحه در سایت برای موتور جستجو دارای اهمیت است و آن را می‌بیند. این مورد در نتایج گوگل به خوبی نمایش داده می‌شود پس باید با دقت برچسب‌های خود را انتخاب کنید که امتیازات گوگل شامل حالتان شود. پس در نتیجه استفاده از برچسب‌ ها در وردپرس تاثیر مثبتی بر سئوی سایت دارد.

چرا استفاده بیش از حد از برچسب‌ها اشتباه است؟

tagging- برچسب‌ ها در وردپرس

اما سراغ سوال اصلی برویم. واقعا چرا استفاده از برچسب‌‌های زیاد اشتباه است؟
ما در ایران یاد گرفتیم از تگ‌ها هم بیش از حد استفاده کنیم و هم با بی دقتی تمام آن‌ها را انتخاب کنیم؛ غافل از اینکه با این رفتارها ضرر به سایت خود وارد می‌کنیم. برای اینکه بتوانید بهینه کار کنید گزینه‌های زیر را در نظر داشته باشید:

  • از برچسب‌های بی‌ربط و زیادی به کار کاربران نمی‌آید.
  • فقط صفحات بیش از حد و تکراری ایجاد می‌کنید.
  • از اعتبار محتوای اصلی کم می‌کنید.
  • برچسب نباید منحصرا برای یک صفحه خاص باشد.
  • با توجه به جستجوی بیشتر، تگ‌ها را انتخاب کنید.
  • کلمه کلیدی صرفا نمی‌تواند برچسب هم باشد.

چگونه اشتباهات قبلی خود را جبران کنیم؟

اینکه بخواهید تمامی تگ‌های اشتباه گذشته را جبران کنید واقعا کار دشواریست اما باید به فکر باشید. تمام صفحاتی که برچسب‌های تکی دارند را حذف کنید و البته از افزونه‌های ریدایرکت برای آن استفاده کنید. برای این منظور نیز می‌توانید از افزونه ریدایرکت هوشمند در وردپرس کمک بگیرید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *