تکنولوژی های برنامه نویسی

برترین تکنولوژی های برنامه نویسی در سال 2022

امروزه تکنولوژی های برنامه نویسی با سرعتی باور نکردنی در حال پیشرفت و تکامل است که تغییرات و پیشرفت سریع تری را ممکن می سازد و باعث تسریع نرخ تغییر میشود. با این حال این تنها روند های تکنولوژی و تکنولوژی هاس نوظهور نیستند که در حال تحول هستند. به دلیل شروع covid-19 بسیاری موارد دیگر نیز تغییر کرده اند و متخصصان این حوزهمتوجه شده اند که نقش آنها در دنیای بدون تماس فردا ثابت نخواهد ماند و آنها باید در سال 2022 دائما در حال یادگیری و پیشرفت باشند.

تکنولوژی های برنامه نویسی یعنی چه؟

تکنولوژی های برنامه نویسی به معنای بروز ماندن با تکنولوژی های نوظهور و آخرین روند های فناوری است. باید چشمان خود را باز بسوی آینده نگاه داریدتا بدانید چه مهارت هایی را باید یاد بگیرید تا شغلی امن داشته باشید و حتی یاد بگیرید که حتی چگونه به شغل ایده آل خود برسید.

تکنولوژی های برنامه نویسی

در این مقاله از اکسپلوریت 6 تکنولوژی نوظهور برتر دنیا را در تکنولوژی های برنامه نویسی با شما در میان خواهیم گذاشت که بهتر است هر برنامه نویسی آن ها را بشناسد و امسال حداقل یکی از این تکنولوژی ها را یاد بگیریم.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

تکنولوژی های برنامه نویسی در هوش مصنوعی یا  AI  در دهه ای که گذشت سر و صدای زیادی داشته است، اما همچنان یکی از روند های تکنولوژی جدید است، زیرا تاثیرات قابل توجه آن بر نحوه زندگی، کار و بازی ما فقط در مراحل ابتدایی و اولیه است. هوش مصنوعی در حال حاضر به دلیل برتری خود در تشخیص تصویر و گفتار ، برنامه های ناوبری، دستیار های شخصی  گوشی های هوشمند، برنامه های اشتراک گذاری و بسیاری دیگر شناخته می شود.

هوش مصنوعی

 

در تکنولوژی های برنامه نویسی علاوه بر این از هوش مصنوعی از ابزاری برای تجزیه و تحلیل تعاملات برای ارزیابی ارتباطات زیر ساختی و دیدگاه های اساسی استفاده خواهد شد که به پیش بینی نیاز به خدماتی مانند خدمات درمانی  کمک خواهد کرد. هوش مصنوعی به ارگانها این قابلیت را میدهد که  در مورد استفاده از منابع و شناسایی الگوهای رفتاری مشتریان به واسطه تحلیل داده های واقعی تصمیمات بهتری بگیرند و تجربه سود دهی سازمان حود را بهبود بخشند.

رایانش مرزی

یکی دیگر از تکنولوژی های برنامه نویسی رایانش ابری است. رایانش ابری Cloud Computing، یکی از روند های تکنولوژی جدید و قابل توجه و در جال جاضر یکی از مباحث اصلی و مهم تکنولوژی است.

رایانش مرزی

شرکت های بزرگی از جمله Google Cloud Platform – Microsoft Azure و… بازار رایانش مرزی را به دست گرفته اند. کاربرد های رایانش ابری هنوز در حال توسعه و پیشرفت هستند و همواره کسب و کار های بیشتری به این سمت حرکت میکنند. اما دیگر رایانش ابری یک  از تکنولوژی های برنامه نویسی جدید به حساب نمی آید.

اتوماسیون فرایند رباتیک

مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اتوماسیون فرآیند رباتیک یا همان RPA فناوری دیگری است که مشاغل را خودکار و هوشمند میکند. RPA استفاده از نرم افزار برای خودکار سازی فرایند های تجاری مانند مثال های زیر است:

فرایند رباتیک

  • تفسیر برنامه ها
  • پردازش تراکنش ها
  • انجام عملیات بر روی داده ها
  • پاسخ دادن به ایمیل ها

RPA کارهای تکراری را که افراد عادت به انجام آن ها دارند را خودکار میکنند.

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

واقعیت مجازی

واقعیت مجازی VR و واقعیت افزوده AR کاربر را در یک محیط مجازی قرار میدهد در حالی که AR محیط آن را بهبود می بخشد. اگرچه این تکنولوژی عمدتا برای ساخت بازی بکار رفته است اما برای آموزش نیز استفاده می شود. مانند VirtualShip، یک نرمافزار شبیه سازی که برای آموزش کاپیتان های کشتی های نیروی دریایی اشتفاده می شود.

اینترنت اشیاء

یکی از روند های نوید بخش فناوری های جدید، اینترنت اشیاء است. بسیاری از “چیز ها” اکنون با اتصال به اینترنت ساخته میشوند. این اتفاق به این معنی است که آنها می توانند به اینترنت و یک شبکه متصل شوند.

اینترنت اشیاء

می شود گفت که اینترنت اشیاء آینده ما است. در حالی که همین الان هم به دستگاه ها، لوازم خانگی، اتومبیل ها و موارد دیگر این امکان را می دهد که به اینترنت متصل شوند و داده ها را مبادله کنند.

بلاکچین

بلاکچین

بیشتر مردم به بلاکچین فقط به دید رمز ترز ها مانند بیت کون نگاه میکنند. اما بلاکچین امنیتی را ارائه میدهد که بسیار بسیار مفید است. به ساده ترین بیان میشود گفت که بلاکچین داده ای است که فقط میتوانید به آن اضافه کنید، نه اینکه آن را حذف کنید یا ویرایش کنید و تغییر دهید. از این رو اصطلاح “زنجیره” به این دلیل است که شما زنجیره ای از داده ها را میسازید. عدم امکان تغییر بلوک های قبلی چیزی است که بلاکچین را بسیار ایمن میکند.

 

چه امتیازی به این مقاله می‌دهید؟

از رای

بدون امتیاز


نوید سیفی
نوید سیفی عاشق کد و کدنویسی

پست های مشابه

دیدگاه و پرسش

هنوز دیدگاهی ثبت‌نشده
اکسپلوریت • کدنویسی حرفه ای و بدون دردسر
ما هر روز کلی مطالب آموزشی جالب در اینستاگراممون منتشر می‌کنیم! مشاهده پست های اینستاگرام