نحوه غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس

به صورت کلی در وبسایت‌ها با بخشی برای قرار دادن دیدگاه‌ یا عدم این امکان مواجه می‌شویم. در وردپرس نیز سیستم ارسال دیدگاه موجود است اما بنا به صلاح دید مسئول سایت می‌توان این بخش را غیرفعال کرد. وجود این بخش برای جذب کاربران مفید است اما بعضی سایت‌ها نیاز به چنین سیستمی در انتهای پست‌ها و محصولات خود ندارند. غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس به چند روش به راحتی قابل انجام است. اگر ما را در این آموزش همراهی کنید می‌توانید این روش‌ها را بیاموزید.

غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس

هم به کمک سیستم مدیریت محتوا و رفتن به بخش تنظیمات دیدگاه‌ها، غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس قابل اجراست و هم به کمک افزونه‌ها. ما در این بخش تمامی روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

۱- غیرفعال کردن بخش دیدگاه‌ها

راحت‌ترین راه برای غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس، مراجعه به پیشخواه وردپرس است. سپس به قسمت تنظیمات>> گفت و گوهامراجعه کنید. در اینجا گزینه‌های مشخص شده در تصویر را غیرفعال و گزینه دومی را فعال کنید.

comment disable-غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس

۲- غیرفعال کردن دیدگاه‌ها برای برگه یا نوشته‌ای خاص

گاهی اوقات مطلبی را ایجاد می‌کنید و تمایل دارید دیدگاهی برای آن ایجاد نشود، در این زمان لازم است غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس را فقط منحصر به همان نوشته کنید. برای این منظور در بخش نوشته‌های خود بر روی گزینه ویرایش سریع کلیک کنید

quick edit- غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس

۳- غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در ویرایشگر وردپرس

یکی دیگر از روش‌های غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس برای پست‌ها و برگه‌ها در همان صفحه ویرایشگر است. با کمک تنظیمات صفحه می‌توانید امکان گفت و گو را علامت زده و در انتهای صفحه آن را غیرفعال کنید.

display setting- غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس

و حال در انتهای صفحه می‌توانید گزینه دیدگاه‌ها را غیرفعال کنید:

preview comment- غیرفعال کردن دیدگاه‌های وردپرس

وجود بخش دیدگاه‌ها برای هر سایتی یک مزیت به حساب می‌آید زیرا فضای بازی برای قرار دادن نظرات کاربران است و این موضوع آن‌ها را راضی می‌کند. ولی گاهی اوقات لازم است وبسایتی بخش نظرات نداشته باشد یا برای بعضی از نوشته‌ها این امکان غیرفعال شود، بنابراین می‌توان با کمک چند روشی که در بالا گفتیم این عملیات را ممکن ساخت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *