بسیاری از وب سایت های وردپرسی تمایل دارد به کاربران و بازدیدکنندگان خود امکان بارگذاری مطالب و انتشار آن را در وب سایت خود بدهند. امکان ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس نیز وجود دارد.

با این کار به کاربران خود که مهم ترین عضو وب سایت شما هستند، امکان مشارکت در وب سایت را می دهید و می توانید برای این موضوع حتی جایزه هم در نظر بگیرید تا این مشارکت را افزایش دهید.

ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد امکان ارسال پست توسط کاربران وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان User Submitted Posts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۳۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد امکان ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان User Submitted Posts در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه User Submitted Posts
تنظیمات افزونه

در این صفحه همانطور که مشاهده می کنید سه بخش مهم تنظیمات پلاگین، نمایش فرم و بازگرداندن پیش فرض ها وجود دارند که در ادامه هر کدام را توضیح خواهم داد.

تنظیمات پلاگین

در این بخش همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید، تمامی تنظیمات مربوط به ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس قابلیت شخصی سازی دارند.

تنظیمات پلاگین
تنظیمات پلاگین

اطلاعاتی از قبیل فیلدهای مورد نیاز برای پر کردن هنگام ارسال پست، شکل و سبک پست های ارسالی، پیام های مربوط به ارسال موفق پست و یا بروز خطا، حذف نمایش دسته بندی ها برای کاربران هنگام ارسال نوشته، دریافت اعلان هنگام ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس، وضعیت نوشته پس از ارسال توسط کاربران، امکان اپلود تصویر و … در این بخش قابل سفارشی سازی هستند.

پیشنهاد میکنیم :   کاربرد نوستالژیک در وردپرس(ویرایشگر کلاسیک)

نمایش فرم

در این بخش شورت کدهای مختلفی برای نمایش فرم ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این می توانید از کدهای مختلف برای قرار دادن فرم ورود برای ارسال پست، گالری تصاویر نوشته ها و … استفاده کنید.

تنظیمات نمایش فرم
تنظیمات برای نمایش فرم ورود مطالب توسط کاربران

بازگرداندن پیش فرض ها

در نهایت در این بخش نیز چنانچه گزینه را فعال کنید، پس از غیرفعال سازی افزونه User Submitted Posts، گزینه های پیش فرض جایگزین گزینه های سفارشی سازی می شوند.

بازگردانی به تنظیمات اولیه
بازگردانی به پیش فرض های افزونه

اکنون برای نمایش فرم ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس، یکی از کدها  و یا شورت های نمایش داده شده در بخش نمایش فرم را در برگه دلخواهتان قرار دهید.

دقت کنید که در ویرایشگر کلاسیک شورت کد را در بخش متنی و در ویرایشگر گوتنبرگ در بلوک کدها قرار دهید.

پیش نمایش افزونه
پیش نمایش فرم ورود محتوا توسط کاربران در وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید، فرم ارسال نوشته توسط کاربران در وردپرس در برگه مورد نظر نمایش داده خواهد شد و کاربران می توانند پست خود را با کمک این فرم ارسال نمایند.

طبق تنظیماتی که در بخش تنظیمات پلاگین انجام داده اید، پس از ارسال نوشته توسط کاربران، این نوشته می تواند مورد بازبینی قرار بگیرد، در پیش نویس ذخیره شود و یا منتشر گردد.

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *